RAJSKÝ NEPÁL, země kontrastů.

Termíny:
1.4. – 16.4.(přidán další termín navazující za tento)

10.10. – 31.10. Rajský okruh Manaslu (připravuje se)

Cesta je určena pro ty, kteří chtějí zažít atmosféru nejvyšších hor světa Himalájí a netroufají si nebo nemohou na treky ve výškách 5.ooom. Organizovaně, ale bez cestovky. Turistika, rafting, návštěva NP Chitwan, prohlídka památek, poznávání zdejšího života a kuchyně. To vše splňuje požadavky dokonalé aktivní a poznávací dovolené. Každý den je zážitkem pro dříve narozené, ale i pro mladší. Cesta je cíl. Průvodcem zájezdu bude Aleš Rajský, zkušený průvodce, cestovatel a fotograf, který se věnuje oboru 15 let a miluje svou práci.

malá inspirace v podobě krásného videa, na němž jsou i některá navštívená místa

Program:
1.den (1.4.)
Přílet do hlavního města Káthmándú, kde Vás průvodce vyzvedne na letišti a dopraví na ubytování. Program dle času příletu. Prohlídka historického náměstí Durbar (UNESCO) s četnými hinduistickými chrámy a palácem. Případně zařízení nezbytných povolení k trekingu. Večer ochutnávka národního pokrmu Dhal Bhat či jiných specialit s možností nákupů a procházky ve čtvrti Thamel.
2.den
Po snídani zařízení nezbytných povolení k trekingu a registrace. Dnešní den věnujeme prohlídce nejvýznamějších UNESCO památek a chrámů jako jsou spalovací Gháty v Pašupatináthu, královská města Pátán a Bhaktapur s impozantní historickou architekturou.
3.den
Přesun do údolí řeky Trisuli, kde nás čeká pohodový dvoudenní rafting na úpatí Himálají. Před raftem dáme oběd. Plavba krásným údolím řeky Trisuli. Romantickým nocleh v říční zátoce.
4.den
Po snídani rafting, oběd a přesun do Pokhary, která je ve srovnání s Kathmadú oázou klidu na břehu jezera Phewa. Večer si dáme místní pivo nebo pálenku z rýže – rakshi a posedíme v jednom z místních barů, situovaném na břehu jezera a užijeme si západ slunce.
5.den
trek 4-5 hodin, převýšení 540m
Brzy ráno přesun do Naya pul, brány do Himálaje. Zde začíná náš okružní panoramatický trek pod Annapurnami s dechberoucími výhledy a typickými malebnými vesničkami. Čeká nás krásný výstup Alpského typu a nocleh v horské vesničce Tikhedhunga ve výšce 1540m.
6.den
trek 4-6 hodin, převýšení 1360m
Po snídani vyrazíme na výstup mezi rozkvetlými obrovskými rododendrony, který nás zavede do turistické vesnice Ghorepani (2874m). Cestou budeme mít dostatek času na fotografování, oběd, svačinu, pauzy na pití a tempo přizpůsobíme těm nejpomalejším.
7.den
trek cca 8 hodin, převýšení 890 m, sestup o 1050m
Zlatým hřebem našeho treku bude v případě příznivé viditelnosti ranní výstup za východem slunce na vrcholu Poon Hill (3210m) s panoramatickým výhledem na Annapurny, Dhaulagiri, posvátnou horu Machhapuchhre a další Himálajské velikány. Sestoupíme opět do Ghorepani na snídani a vydáme se přes prýsmyk Deurali (3132m) odkud klesáme dále podél řeky, úžasnou přírodou se spousty vodopádů a potůčků, do Tadapani na nocleh.
8.den
trek 4-5 hodin, výstup 280m, sestup 780m
Tento den již bude odpočinkovějším proti předešlým dvoum. Nejprve klesneme do vesničky Siprong, odkud opět stoupáme a dojdeme do místa ubytování ve vesničce Chomrong (2210m) odkud jsou výhledy zpříjemněné kavárničkami a jablečným koláčem.
9.den
trek cca 4 hodiny, výstup 480m, sestup 700m
Dnešní trek zpestříme zastávkou s koupáním v horkých pramenech a přespáním v malebné historické vesničce Ghandruk (1990m), jenž je domovem etnika Gurung. Možnost návštěvy muzea Gurungů.
10.den
trek 1 – 2 hodiny, sestup 340m
Sestup na autobusové nádraží do Kimche (1640m), odkud jeepem nebo místním autobusem odjedeme opět do Pokhary k zaslouženému odpočinku. Po obědě možnost zpestření plavbou po jezeře, návštěvou pagody Míru, vodopádů Déví a chrámové jeskyně Gupteswor. Večer zapijeme zdolaný trek a odměníme se chutnou večeří v jednom z místních podniků.
11.den
Přesuneme se k národnímu parku Chitwan do vesnice Jagatpur, která ještě není tolik zasažena turismem. Po jídle bude pro nás procházka okolní přírodou jedním z největších lákadel.
12.den
Bohatý program zahrnuje snídani, výlet do národního parku, jízdu na slonech, plavba lodičkou po řece Rapti, pozorování krokodýlů a gaviálů, možnost spatřit také divoké nosorožce a při velkém štěstí i tygra. Po obědě a odpolední siestě shlédneme kulturní vystoupení etnika Thárů a večeře.
13.den
Návrat do hlavního města Káthmándú. Při včasném příjezdu se po ubytování v hotelu vydáme k buddhistické svatyni Swayambhunath, jíž se přezdívá opičí chrám a Buddha park.
14.den (15.4.)
Fakultativní vyhlídkový let k Everestu, nejvyšší hoře planety (8848m), je jedním z největsích životních zážitků. Prohlídka metropole Káthmándů, Durbar Square, hinduistické chrámy, příbytek žijící bohyně Kumárí, poslední nákupy suvenýrů. Celý program od návratu do Káthmándů se odvíjí od zpáteční letenky klientů.

A teď se podržte !
kalkulace – cca 50 000,-
(nejedná se o cestu organizovanou cestovní kanceláří, kalkulace se odvíjí od cen služeb doporučených průvodcem od ověřených partnerů, nevybíráme celou částku, účtujeme si pouze průvodcovské služby až na místě a ostatní služby si hradí klienti zvlášť sami dle doporučení průvodce nebo vlastního výběru)
Kalkulace zahrnuje:
českého průvodce, plnou penzi, veškeré ubytování, vstupy do UNESCO památek včetně místního průvodce, safari, rafting, dopravu, letenku v ceně cca 15 tisíc)
Je počítáno i s drobným zdražením o počtu 14 klientů + průvodce, s lepším ubytováním v KTM a Pokhaře, které lze nahradit levnější variantou.
Ne všechny vstupy jsou povinné.
Nezahrnuje:
dle zájmu fakultativní – individuální
vyhlídkový let k Everestu 200 $
nosiče na treku 120 $ +tips
pojištění, suvenýry, bakšišné, alkohol, nadstandartní stravu

Další krásná ukázka z této překrásné země.
trek kolem Annapurny, zájezd do Nepálu, Nilgiri, Kali Gandaki
Nepálský trek v Himálaji kolem Annapurny poskytuje úžasné panorama hor, řek a tradičních obydlí ve vesničce Kagbeni se sluncem osvícenou horou Nilgiri při východu slunce. Jen krůček od buddhistického království Mustangu.
Nepál - Káthmándú - náměstí Durbar a jeho pagody
Nepál – Durbar square v Káthmándú ještě před zemětřesením.
Nepál - trekking annapurna, poonhill, ghandruk, machapuchare
Nepál – výhled z Poon Hill na východ slunce nad Annapurnou a posvátnou Machapuchare neboli rybí ocas
trek kolem Annapurny, zájezd do Nepálu, Nilgiri, Marsyangdi Nadi
Nepálci jsou úžasní a usměvaví lidé. Obzvlášť v zastrčených vesničkách Himálájských údolí
nepál-trek okolo annapuren
Sadhuové jsou Sikhští hinduističtí duchovní. Na obrázku právě nalezli šaligram v údolí řeky Kali Gandaki, symbol boha višnu.
 
CESTUJEME S ALEŠEM DO RÁJE
Veřejná group · 13 členů
Přidat se ke skupině
Skupina slouží zájemcům o cestování s průvodcem Alešem k diskuzi, dotazům a získávání informací o plánovaných cestách.